| VinnieMmM a întrebat:

Salut, am o problema cu calculatorul : se blocheaza la un interval neregulat de timp dupa ce il deschid, nu prea mare, in 2-10 minute de cand il deschid. Care este cauza? ACPI x64 -based PC, Procesor Intel Celeron D CPU 3.20 GHz, placa video NVIDIA GeForce9500 GT

3 răspunsuri:
| StefanKogut a răspuns:

Memmory fail. Fa un test cu memtest si vezi ce rezultate ai. Inainte de asta, verifica daca placutele de memorie sunt bine montate.

| questsoul a răspuns:

Poate fi un driver instalat incorect, lipsa updateuri, virusi. Sunt multe posibile motive. Recomand instalare unui mediu curat urmat de instalare unui soft antivirus.

| Kamakura a răspuns:

Am invatat saptamana trecuta la scoala ca daca un calculator se blocheaza dupa cateva minute de cand s-a aprins inseamna ca se supraincalzeste ca nu se invarte calumea elicea de la praf