| KatalIn153 a întrebat:

Salutare am o problema la laptop... l-am curatat de praf insa am scos si procesorul si nu am aplicat termo pasta. Amu calculatorul la fiecare 30 minute se stinge... Credeti ca problema este la procesor?

Răspuns Câştigător
| EnvyU a răspuns:

Nasol ca l-ai curatat tu, e bine daca te pricepi dar daca nu poti face prostioare, asta pentru ca laptopul este mult mai sensibil decat piesele unui pc. Problema ta ma duce la un singur gand, se incalzeste prea tare, desi nu stiu ce sa zic ca nu ma pricep la laptopuri, iar daca e sa iau exemplul unui procesor de PC unde eu nu i-am pus deloc pasta si nici macar nu am prins cooleru in suruburi, pur si simplu am intors unitatea pe o parte si am pus asa heatsinku pe proc si mergea laughing (a fost ceva temporar). Daca ai pasta atunci foloseste-o.