| Florin_Serbu_1988 a întrebat:

am un laptop Samsung NP-RC530 si nu ami gaseste doua drivere... 3d video controller si ethernet controller, ajutati-ma va rog dau funda...multumesc

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Cele doua - 3d video controller si ethernet controller - nu sunt drivere separate, ci sunt parte dintr-un pachet de fisiere care vin ca drivere VGA si LAN. Pe site-ul oficial dat le gasesti cu siguranta daca instalezi driverele LAN si VGA (eventual si Chipset) si problema ti-e rezolvata. happy

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Aici ai lista cu drivere oficiale. Descarca si instaleaza versiunile compatibile cu sistemul tau de operare. Apar de mai multe ori in lista pentru ca se aplica pentru Windows diferit.
http://www.samsung.com/uk/support/model/NP-RC530-S02AT

| Florin_Serbu_1988 explică (pentru dannyel86):

Am intrat acolo si nu am gasit cele doua drivere multumesc oricum

| dannyel86 a răspuns (pentru Florin_Serbu_1988):

Cele doua - 3d video controller si ethernet controller - nu sunt drivere separate, ci sunt parte dintr-un pachet de fisiere care vin ca drivere VGA si LAN. Pe site-ul oficial dat le gasesti cu siguranta daca instalezi driverele LAN si VGA (eventual si Chipset) si problema ti-e rezolvata. happy

| Florin_Serbu_1988 explică:

Multumesc m-ai ajutat

| dannyel86 a răspuns (pentru Florin_Serbu_1988):

Cu placere! Bine ca s-a rezolvat.