| Bogdan_Untu_1983 a întrebat:

am un pc Sistem IT MYRIA LIVE V34, Intel Core i3-4160 3.6GHz, 6GB, 1TB, nVIDIA GeForce GT 730 2GB DDR3 si as vrea sa schimb placa video una mai buna mi-a recomandat cineva de pe altex https://altex.ro/......t-lp-ocv1/ am montat-o la pc si imi da pe monitor plasma fara semnal. Astept un raspuns, multumesc.

9 răspunsuri:
| EusebiuPWN a răspuns:

Niste poze se poate? Incearca sa mai detaliezi ceva daca se poate, ai spus doar daca n-ai imagine pe monitor.
-Prin ce ai conectat monitorul la placa video?
-Cand deschizi monitorul se invarte ventilatorul placii video?
Niste poze ar spune multe.

| Bogdan_Untu_1983 explică (pentru EusebiuPWN):

Da nu am imagine pe monitor e o plasma de 107 cm monitorul l-am conectat prin mufa albastra vga si placa video prin adaptor dvi si vga... da se invarte ventilatorul la placa video

| Bogdan_Untu_1983 explică (pentru EusebiuPWN):

Am facut 2 poze cum le trimit? aici pe TPU?

| EusebiuPWN a răspuns (pentru Bogdan_Untu_1983):

Da, poti sa le pui aici. Cred ca deja stiu problema. M-am confruntat si eu cu ea, e vorba de acel adaptor, placile video de ultima generatie (aici intra si acel 1050ti) nu mai functioneaza cu adaptoarele banale hdmi-vga, dvi-vga. Eu personal am un 1050 si un monitor cu intrare VGA, asa ca mi-a trebuit un adaptor, mi s-a atras atentia cum ca e nevoie de adaptoare mai sanatoase asa ca am luat asa ceva: https://www.pcgarage.ro/......ntare-alb/
N-ai Hdmi la acel TV? Nu prea imi vine sa cred ca are 107 cm, insa doar intrare VGA.

| Bogdan_Untu_1983 explică (pentru EusebiuPWN):

Are hdmi tv placa video gt730 merge daca o pun arata imagine pe monitor cand o schimb pe asta care am luat-o de la altex nu mai merge ....placa video care am luat-o de la altex are si intrare hdmi... daca bag mufa hdmi in placa video si mufa cealalta la monitor va merge?

| EusebiuPWN a răspuns (pentru Bogdan_Untu_1983):

Pai eu asta ziceam sa incerci, sa faci contectarea de la placa video la TV prin Hdmi, in felul asta nu folosesti nici un adaptor care ar putea fi vinovat de lipsa semnalului. Daca n-ai prin casa incearca sa imprumuti de la cineva. Pune si pozele alea. incarca-le pe https://imgur.com/ si lasa aici link-ul. Ca idee, daca zici ca venitlatorul placii de baza functioneaza, nu ar avea ce defect sa aiba placa video. Incarca prin Hdmi, dar fara adaptoare si alte prostii, de la hdmi la hdmi.

| EusebiuPWN a răspuns (pentru EusebiuPWN):

Placii video* pardon.

| Bogdan_Untu_1983 explică (pentru EusebiuPWN):

Am rezolvat pana la urma prin cablu hdmi la spate la monitor si la placa video tot hdmi numai ca se vede rezolutia un pic cam mare pe desktop pe 1920 cu 1080recomandat...cand ai timp poti sa intri la mine in pc cu team viewer

| EusebiuPWN a răspuns (pentru Bogdan_Untu_1983):

Ma bucur ca ai rezolvat, adauga-ma pe Facebook : https://www.facebook.com/ionutz.vintila.9?ref=bookmarks
Sa rezolvam problema cu rezolutia.