| PussicatDolls a întrebat:

Bună ziua.
Am un S4 cu display spart. Înainte de a-l da spre vânzare, as vrea sa îi fac o resetare, sa nu mai rămână în el poze/mesaje. Se poate? Ținând cont ca ecranul e veșnic negru și nu se vede nimic.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai ce sa-i faci, il duci la reparat, si daca nu vrei sa il repari, roaga i pe cei de acolo sa ti scoată pe un stick tot ce ai tu in telefon, asta daca vor putea, daca tu zici ca ecranul este negru, trebuie schimbat displayul, e spart.

| Mda01 a răspuns:

Știu ca intrebarea e veche dar poate ma intra cineva pe aici, daca e doar ecranul/display-ul spart datele pot sa fie recuperate. Oricum, prea gold telefonul acela.

| Bora_Sebastian_1993 a răspuns:

Poti sa il conectezi direct la un calculator prin USB si apoi sa ii faci hard reset cu un program sau, daca telefonul tau va fi vazut de calculator ca un storage device, poti sa ii faci format ca la orice drive.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Bora_Sebastian_1993):

Nu are cum, deoarece daca ecranul telefonului nu se aprinde, ea nu poate conecta telefonul din modul incarcare sau charging usb, pe modul transfer file itp, deoarece nu vede pe ecranul telefonului, ca transferul asa se face doar din telefon schimbi din incarcare in transfer date, si poti pune sau descarca poze din telefon in calculator, si invers din calculator in telefon.

| Bora_Sebastian_1993 a răspuns:

Esti sigura ca l-ai pornit?