| Heureuse a întrebat:

Bună ziua!
Am un telefon Allview și nu mai merge camera din spate, dar fără un defect anume, pur și simplu nu mai merge. Camera frontală încă se comportă bine, dar când vreau să schimb se blochează. Aș dori să știu dacă este o problemă ce se poate rezolva sau chiar s-a stricat. Mulțumesc!

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este o marca proasta de telefoane, cel mai bine schimba l i ati altceva.

| Wr3nch a răspuns:

Incearca cu o revenire la setarile din fabrica. Daca e la fel, service.

| NLS a răspuns:

Daca eroarea e din software, posibil sa se rezolve cu o resetare la setarile din fabrica, precum a mentionat si colegul.
Partea proasta este ca se va sterge absolut tot de pe el (poze, numere, programele instalate, tot ce ai. Va fi ca atunci cand il cumperi nou din magazin).

Daca este de natura hardware, datorita faptului ca telefonul a suferit un soc mecanic (cazatura, etc), atunci nu ii poti face tu nimic, si trebuie dus la service.
Posibil sa necesite schimbarea modulului de camera, sau nu...

| Brizbriz a răspuns:

Sigur, il arunci si nu mai iei Allview... NICIODATA

| CezaraEM a răspuns:

Buna!
Si eu am in prezent un telefon Allview X5 Soul Style si mi se pare un telefon foarte bun, asta ca un raspuns pentru cei care zic ca e o marca proasta! Depinde si cum ai grija de el, daca il scapi pe jos prea des, e normal sa nu mearga!
Cel mai bine mergi cu el la un service si vezi ce iti zic cei de acolo. L-ai luat de la Vodafone/Orange sau alta companie telefonica sau de pe net? oricum mergi la service!