| PringAloe a întrebat:

Buna ziua, am un televizor destul de vechi, produs in 1999, este vorba despre un Panasonic TX-47PT1F
unul destul de misto (din punctul meu de vedere) tinand cont de vechimea lui, as vrea sa il vand, din pacate ocupa spatiu degeaba el fiind destul de mare, am intentia de a-l vinde insa nu gasesc nici un pret de referinta si habar nu am care ar putea fi valoarea lui, el functioneaza perfect, are un ecran de 119cm diagonala, 100hz, etc, este si destul de greu, are peste 60kg, voiam sa stiu de la voi daca cunoasteti cumva o modalitate de a evalua televizorul, daca exista colectionari interesati de acest model.

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Televizorul este pe tub? Daca functioneaza perfect si are telecomanda lui originala il poti pune cu 300 lei pe olx cu proba la domiciliul tau si cine este interesat de el te va suna, scrie in anunt ca nu trimiti nicaieri ca este greu si cumparatorul isi asigura transport, fa poze clare la televizor față spate sa se vada toate mufele ca are destule euroscart si mufe RCA, si este stereo are 2 difuzoare faci poze clare si le pui pe olx.

| PringAloe explică (pentru CristiDinBucuresti):

Era o varianta si asta, o sa incerc sa pun un pret pe care il consider ca este potrivit, si eventual pe viitor poate modific pretul, oricum decat sa-l tin acolo degeaba, poate cineva o sa fie interesat de el.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru PringAloe):

Este cel mai bine sa il vinzi pe olx decat sa il dai la rabla deoarece ei i ti dau un tichet un voucher si cu acel voucher practic ei te obligă sa cumperi alt televizor de la ei si daca nu iti ajung banii nu poti cumpăra numai cu suma de pe voucher, dar asa daca il vinzi pui 300 si mai negociezi si macar scoti un ban decat sa l dai degeaba. Mult succes

| PringAloe explică (pentru CristiDinBucuresti):

Corect, multumesc!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru PringAloe):

Multumesc pentru fundă vinzare bună

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ai putea lua pe el tot atâta câte kile are (62 kg). Dar și asta, cam greu...

| Davyd2001 a răspuns:

Poți sa îl dai la Rabla la Altex sau Flanco și îți dă un voucher dacă dorești sa îți iei unul nou îți mai scade din preț