| Marius1a a întrebat:

Buna ziua. Am un televizor Vortex LED 32". Si un laptop Lenovo T500 ThinkPad. Ieri am luat un cablu HDMI(tv) si VGA(laptop). Eu le conectez si dau dupa laptop proiectare dar pe tv imi apare doar lipsă semnal si mentionez ca am dat de la televizor pe HDMI PC si imi apare lipsa semnal. Este vreo problema sau ceva daca pe net cand am luat cablul scria HDMI LA VGA. Eu nu prea știu, poate ma ajutați voi.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Dacă e de la HDMI la VGA, înseamnă că ai un cablu cu care legi o ieșire digitală la un monitor cu intrare analogică. Invers nu funcționează. Ai nevoie de un convertor analog/digital (VGA - HDMI, nu invers cum ai tu!).

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa schimbi la tv pe hdmi