| Eastwood a întrebat:

Am o problema cu cablul HDMI. Mereu cand il conectez de la laptop sa vad pe televizor nu se aude sunetul in televizor, din laptop apare ca nu e conectat. Doar cand dau restart la laptop (cu cablul conectat la laptop) merge sunetul in televizor. Am dat si set as default la HDMI, insa aceeasi problema, chiar nu stiu ce sa fac.

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

Incearca sa actualizezi toate driverele de la laptop, poate te ajuta. Am observat ca unele modele fac asta, nu detecteaza televizorul pentru extern, cand e conectat la hdmi, dupa pornire, dar odata ce e pornit cu cablul hdmi in el il detecteaza.