| leomanleila a întrebat:

as dori sa ma ajutati daca se poate.am un LCD marca DSM si nu stiu cum sa memorez programele TV.nu mai am nici manualul de utilizare. daca ma puteti ajuta va rog.Va multumesc

Răspuns Câştigător
| jmenaru a răspuns:

Deci nu iti gaseste niciun program.oai asta e altceva.In primul rand dupa ce se face scanarea? dupa cablu, vad ca ai zis.Se poate sa se fi stricat tunerul tv-ului cel responsabil cu gasirea posturilor tv.Scaneaza si pe digital si pe analogica daca ai aceeasta optiune, si selecteaza TAra Estonia sau Elvetia pe digital (asta daca ai o firma de cablu care emite si pe digital, nu doar pe anaogic). Daca ai incercat toate posibilitatile si niciun rezultat problema este de la tv.

10 răspunsuri:
| jmenaru a răspuns:

Modelul exact

| leomanleila explică (pentru jmenaru):

Dsm Led 2201 Fhd

| leomanleila explică (pentru jmenaru):

Dsm led 2201 fhd

| jmenaru a răspuns:

Da...e un model "no name" oarecum..nu stiu ce sasiu are...si nici nu cunosc meniul.insa cred ca se poate face usor ce zici tu.incerca sa gasesti scanare automata sau automatic search daca este in engleza sa-i dai acolo sa caute apoi la sfarsit te va intreba daca vrei sa memorezi canalele sau le va memora automat el, depinde de ce soft are instalat.dar la o scanatre automata majoritatea televizoarelor memoreaza automat ceea ce au gasit fie ep digital fie pe analogic.

| leomanleila explică (pentru jmenaru):

Am dat si tot nu merge.imi apare data base empty! nu stiu ce sa mai fac.

| jmenaru a răspuns (pentru leomanleila):

Dupa ce ai dai sa emmoreze iti apare acel text?

| leomanleila explică (pentru jmenaru):

Da.mereu dau cautare automata si tot nu merge.imi ramane totul gol.nu imi apare nimic, nici un program

| jmenaru a răspuns:

Deci gaseste programele dar nu emmoreaza nimic...se poate sa fie probleme cu softul cu televizorul efectiv daca mai e in garantie nu-i problema desii problema ta pare cam rara... poate totusi nu faci ceva bine

| leomanleila explică (pentru jmenaru):

Ok.si in cazul asta ce as putea face? eu zic ca am facut bine ce am facut.m-am gandit ca poate este de la cablu tv si am incercat si in alta parte si tot nu a mers.nu imi detecteaza nici un program, nimic.ii dau cautare automata si nimic.imi ramane fara imagine.imi arata ca le cauta si atat.nu se vede nimic.

| jmenaru a răspuns (pentru leomanleila):

Deci nu iti gaseste niciun program.oai asta e altceva.In primul rand dupa ce se face scanarea? dupa cablu, vad ca ai zis.Se poate sa se fi stricat tunerul tv-ului cel responsabil cu gasirea posturilor tv.Scaneaza si pe digital si pe analogica daca ai aceeasta optiune, si selecteaza TAra Estonia sau Elvetia pe digital (asta daca ai o firma de cablu care emite si pe digital, nu doar pe anaogic). Daca ai incercat toate posibilitatile si niciun rezultat problema este de la tv.

| leomanleila explică:

Modelul este Led 2201 Fhd