| RobertPasca a întrebat:

as vrea sa cumpar o unitate PC pana in 2.500 lei, pentru cu monitorul si boxele etc ajung la peste 3.000 lei, si eu nu ma pricep foarte bine la cautarea celui mai bun PC in acest rang de pret, va cer ajutorul. Cerintele mele is
-sa duca jocuri la minim 60 fps pentru cele mai grele. Oricum nu o sa joc watch dogs sau ceva joc foarte greu de dus.
-sa nu se incalzeasca repede, sau sa faca zgomot foarte mare.
-sa NU fie ubuntu sau alt sis. Operativ in afara de windows, sau sa fie dos

Lasati-mi cateva link-uri cu cele mai bine optiuni, dati-mi de la pagini serioara, gen altex, eMAG, pc-garage etc.

Multumesc frumos!

Pd: daca puteti sa faceti si un whitelist cu pc+monitor+boxe care sa fie compatibele

3 răspunsuri:
| UserRo10 a răspuns:

Cauta pe PC Garage sistemul Vikink.dai un ban, dar il dai bine. Si care e problema cu sistemul de operare? Iti faci un stick cu w10 de pe site-ul oficial Microsoft si cu o unealta activezi windowsul. Cauti pe yt si gasesti mura in gura.

| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Intra pe PcGarage si selecteaza ce componente ti se par mai bune.Iti recomand sa iti iei sistem, nu iti fa Pc ca iesi mai scump. Exosta sisteme la 15 milioane care duc GtaV, la bugetul tau gasesti sisteme bazate rau.Un search si gata, nu te lua dula wish list-uri ca is alege random si se poate sa mu fie compatibile unele piese.Mergi pe varianta "facut de cei profesionosti" si nu regreti.