| anonim_4396 a întrebat:

As vrea si eu sa-mi cumpar acest laptop de la un prieten :Laptop Acer : -Procesor Athlon II P320 Dual core 2.10 Ghz -Memorie 4 GB Ram -Hard 500 GB -Placa video ATI Mobility Radeon HD 5650 de 3 GB – Rezolutie 1366×768 -Wireless – Dvd writter -3 USB -HDMI -VGA -Windows 7 + geanta laptop cadou. Pretul lui este de 11 milioane (1100 lei ). Intrebarea este isi merita banii la configuratia pe care o are? Si este bun pentru gaming?

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Isi merita banii si poti juca destul de multe jocuri cu el. Unele le poti juca cu setari la medium. Uite cateva:
http://www.youtube.com/watch?v=wlPS57P3p6Y
si
Fallout 3
Call of Duty: Modern Warfare 2
Diablo 3; Warhammer 40, 000 Space Marine; Mass Effect 2; Half Life 2;
Mirror's Edge; Section 8:Prejudice;
X3:Terran Conflict

| SorinTudor a răspuns:

Da, merita pentru configurare si e bun si la gaming (acuma sa nu te astepti sa joci pe el ultimele jocuri) dar merg majoritatea jocurilor... happy