| bobcubob90 a întrebat:

Care e mai bun pentru gaming : laptop Lenovo IdeaPad G505 Procesor: AMD Quad-Core A6-5200, 4 nuclee, 28 nm, 2000 MHz, 2048 KB Cache

Procesor grafic integrat: AMD Radeon™ HD 8400
Placa video dedicata: AMD Radeon R5 M230, 2GB
Ecran: LCD LED, 15.6 inch, 1366 x 768

Capacitate memorie: 2x4GB, DDR3, 1333 MHz, (ambele sloturi ocupate)
Hard Disk: 1 TB, 5400 rpm

SAU

Laptop Acer Aspire 7745G : Procesor INTEL CORE I5 2,26 ghz Diagonala 17.3 inch Format HD+ 4GB RAMI DDR3 Placa video : AMD RADEON Mobility HD 5650 1GB

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nici unul.modelel low end nu-s pentru gaming, chiar de au hardware cică de gaming.sunt țepe comerciale. Vrei gaming? de banii ăia-ți faci un desktop cum trebuie de gaming.Succes

| bobcubob90 explică (pentru DeyCj):

Eu nu prea le am cu jocurile asa de mult. Dar voiam asa de un FIfa 14, gta 4

| bobcubob90 explică (pentru DeyCj):

Si ma refer la comparatia dintre ele... ca pe unu sigur il iau

| DeyCj a răspuns:

Merg pe Acer.Are procesor Intel, ceea ce înseamnă că nu e așa pretențios la mentenanță cum e cel pe AMD. Oricum trebuie curățat de praf măcar de 2 ori pe an, și clar nu folosit pe genunchi, în pat, etc fără a folosi un coolerped.Procesoarele Amd degajă mai multa căldură=>se usca pasta termo-conductoare pe procesor, exista roscul ca din cauza căldurii excesive disipate de procesor, aceasta căldură să se transmită la chipseturile de pe placa de bază=>risc mare ca acestea să se exfolieze...și lista continuă. Succes

| Sn4k3 a răspuns:

Primul.