| anonim_4396 a întrebat:

Astazi am fost la un prieten si ne-am jucat putin si anume am zis sa facem "virusi " si ce am facut a fost sa copiem ceva comenzi in c++ si dupa sa rulam programul. Problema este ca programul in c++ era menit sa dezactiveze task managerul si ciudat e ca chiar daca programul nu mai ruleaza chiar si dupa ce dam restart task managerul ramane dezactivat. Aveti vreo idee cum putem sa-l activam la loc?

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

"Stii ce? Hai sa copiem chestii dubioase de pe internet, ce poate sa se intample?"

Ai (cel putin) patru optiuni :
- Iti iei adio de la Task manager
- Restabilesti sistemul la un punct de restaurare creat anterior ( in practica nimeni n-are asa ceva )
- Reinstalezi sistemul de operare
- Incerci sa repari problema manual folosind :
*Safemode
*Programe de tip FixWin ( WinFix sigur are un reactivator de Task Manager )
*Editat registrul folosind informatii cautate pe internet

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

Ce sistem de operare, ce program ati rulat mai exact? Ce-ti apare cand rulezi task manager, un mesaj sau ce anume? Cel mai probabil ati dat disable in ideea ca s-au schimbat valorile din registrii.