| anonim_4396 a întrebat:

azi mi-am dat comanda pe ebay de o navigatie auto, si mai exact asta:

http://www.ebay.com/......1759504748

Este un model mai acceptabil, vad ca are ecranul cu rezolutie maxima de 1024x600 dupa parerea mea pentru o chinezarie e destul de ok!
Acum problema mea e urmatoarea, deja am inceput sa caut programe cu care o sa covertesc videoclipurile, sub suprinderea mea 1024x600 nu prea exista ( nu vreau sa mi se creeze acele bari negre sus si jos) vad ca majoritatea programelor au decat 1024x768

Acum poate o sa gasesc pe viitor, dar va rog cateva idei cu ce caracteristici sa fac, as vrea cam cea mai buna calitate, cardul are 32 Gb deci are de unde:
Video Settings
Encoder:?
Rezolution:1024x600
Video Bitrate:? (Am vazut ca se auto selecteaza la 2000kbps)
Frame Rate:? (Am vazut ca se auto selecteaza la 29.97 fps)
Aspect Ratio:? (Am vazut ca se auto selecteaza pe auto)

Audio Settings
Encoder:? (Am vazut ca se auto selecteaza la AAC)
Sample Rate:? (Am vazut ca se auto selecteaza la 44100 Hz)
Audio Bitrate:? (Am vazut ca se auto selecteaza la 128 kbps)

Răspuns Câştigător
| CLCQ a răspuns:

1024x768 corespunde unui raport de 4:3 ca si dimensiuni. 1024x600 corespunde la 16:9, raport dimensiuni. Setarile mai mari de obicei sunt pentru calitate mai buna, atat la video cat si audio. Dar nu stiu cat te vor deranja dungile negre sus si jos, in timpul sofatului, daca ruleaza un film. :-)

| JohannesZu a răspuns (pentru CLCQ):

Videoclipuri nu film, ideea era ca dupa ce ca e ecranul de 7" daca mai sunt si dungile sus si jos... Ar fi culmea sa ma uit la film in timp ce sofez laughing

1 răspuns: