| modjolica a întrebat:

calculatoru meu se deschidea pana la mesajul cu AsRock apoi se bloca cu o imagine stearsa.Am fost cu el la un service si tipul de acolo l-a facut sa mearga.Am ajuns cu el acasa si cand sa intru in FIFA s-a restartat.L-am dus inapoi si am verificat RAM-ii cu Memtest si nu aveau nimic.L-am adus inapoi acasa si acum imi da blue screen(BSOD), cand stau pe youtube sau cand intru in jocuri plus ca videourile merg in reluare.Sa fie oare de la placa video? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| diablo86 a răspuns:

Incearca sa instalezi un windows daca nu merge schimba placa video.

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Descarca: http://www.ozone3d.net/benchmarks/fur/
Si da un test. Daca nu duce, placa video are probleme.

| Lisa01 a răspuns:

Mergi inapoi cu el la service si arata-i tipului toate chestiile astea. Daca un om autorizat sa faca lucrul asta da gres atunci tu care ai cunostinte minime cum crezi ca o sa il faci?

| denyemy a răspuns:

Placa video, dar daca ai fost la service trebuia sa o vada, ca nu se ascundea defectul. Mergi cu ea inapoi sa vezi ce zice cand ii spui toate fenomenele.

| modjolica explică:

Daca imi zici cum iti dau...incepator tongue

| Spinu_Iustin_1999 a răspuns:

Frate da chiar este de la placa video ar trebui schimbata si inca una de rezerva sper ca am incercat sa te ajut Funda?