| cosmick a întrebat:

ce semnifica exact, cand ii scrii cuiva un mesaj pe facebook dar apare doar ca sent (cercul gol bifa) - din cate stiu eu, acea persoana nu a primit mesajul? si daca e asa, atunci de ce?; am block? m-a sters din lista de prieteni; mentionez ca in bara de search nu apare vreodata online, din cand in cand mai apare iconita telefonului. Multumesc anticipat! Cu stima.

3 răspunsuri:
| KMaddieK a răspuns:

Daca esti blocat nu mai poti trimite mesaje deloc. Cercul gol inseamna ca de la tine s-a trimis, iar cand e plin ca l-a primit si bifat ca l-a vazut, nu mai stiu exact daca era invers la primele laughing

| cosmick explică (pentru KMaddieK):

Buna si merci pentru raspuns. Blocat nu cred ca sunt, deoarece ii pot vedea profilul, respectiv ce este public. Si da, asa este, daca e plin inseamna ca a primit mesajul+notificare, daca e gol, nu l-a primit. Asta e si intrebare, de ce? Ce setare a facut? Multumesc.

| KMaddieK a răspuns (pentru cosmick):

Dar tu ai persoana respectiva la prieteni? Doar daca nu o ai poti vedea doar postari publice, iar daca o ai, te-a restrictionat (te-a blocat intr-un fel sa nu ii vezi postarile). Daca nu o ai la prieteni, se poate (sigur) ca tu sa ai profilul privat si sa nu poti primi mesaje decat de la prieteni.