| VladAnghelache a întrebat:

de azi dimineata intampin probleme cu pc-ul, de fiecare data cand am hard disk-ul conectat la sursa (in serie cu dvd writerul) nu se aprinde calculatorul si cand il deconectez se aprinde. Cum as putea rezolva aceasta problema?

Răspuns Câştigător
| octav005 a răspuns:

Este posibil sa ai un scurt la o mufa sata de la dvd, s-au hdd.
pe sursa trebuie sa ai doua iesiri pentru sata, s-au mufe molex 4 pini. baga pe o iesire hdd si pe cealalta dvd writerul.

dar chiar si asa verifica sa ai toate cablurile conectate cum trebuie. sa nu fie iesit vreun fir.