| daniel2forea a întrebat:

Salut tpu.Am o problema cu hard disk-ul.De fiecare data cand pornesc calculatorul este extrem de zgomotos.pe parcurs se mai opreste dar tot mai scoate zgomotul acela sad va rog ajutati-ma
chiar nu stiu ce a-si putea sa fac. poate daca setez ceva....cine stie?
dau fundawinking

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Nu este HDD-ul. Desfa, daca stii calculatorul si asa desfacut ii dai drumul.
Uita-te la ventilatorul procesorului. Este cel mai mare de pe placa de baza.
Este murdar s-au infundat cu scame.
Uita-te la ventilatorul sursei de alimentare(in spate).
- HDD-ul nu se aude cand functioneaza.
(este componenta cea mai silentioasa din calculator).
Concluzie:
Ori ai ventilatorul sursei ori ventilatorul procesorului ori amandoua.

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu mai ai ce seta numai să cumperi altul. Dacă se aud zgomote ciudate prin el.Succes

| sdhashsah a răspuns:

E pe duca.