| Cristi968 a întrebat:

Buna ziua grup, vin cu o intrebare mai offtopic, de dimineata am dat reset la windows 10, stiti voi ca e functia factory reset, iar la 35% mi-a dat,,There was a problem resetting your pc" si i-am dat,, Exit and continue windows 10, dar acum am ecranul negru si nu mai apare nici cercul ala la pornire cu logoul Windows, doar ecran negru, am cautat pe internet si nimic util. Cine stie si ma poate ajuta, rog mult sa ma ajute.

Răspuns Câştigător
| GigiButelie a răspuns:

Daca ajunge windows-ul in starea in care sa fie nevoie sa ii dai reset, cel mai bine e sa salvezi fisierele de care ai nevoie si sa ii faci un clean install la windows. din ce ai spus tu, inteleg ca e afectata integritatea fisierelor windows-ului, cel mai probabil nici ca se va porni pana cand nu reinstalezi windows-ul. mergi la un service sau la cineva care se pricepe, si spune-i ca vrei instalare de windows cu salvare de date, daca ai fotografii, muzica etc pe care nu vrei sa le pierzi.

1 răspuns:
| Superior a răspuns:

Optiunile de reset, troubleshoting, automatic repair sunt COMPLET INUTILE, puse degaba. Decat sa dai reset mai bine instalezi windowsul din nou ca in fond e tot aia doar ca restul are sanse de 90% de crash. Troubleshoting-ul este inutil, egal cu 0 iar automatic repair e pus la misto, ca indiferent ce problema ai avea nu o repara. Pune-ti windowsul dupa un stick bootabil.