| Andrei663 a întrebat:

Iau in considerare achizitionarea unui laptop si am vazut Huawei MateBook D15 si ASUS VivoBook 17 M712DA.Acestea au aproximativ aceleasi specificatii doar ca la Asus sunt 12 GB Ram fata de 8 si in plus Asus are un SSD de 512Gb si un HDD 1TB.M-ar interesa care e mai bun si care ar merita banii mei. Dupa mine Asus pare mai bun dar vreau sa stiu ce parere aveti de combinatia SSD +HDD cum se foloseste, ce-i cu ea, cum ma incurca sau ajuta.Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| aditimus a răspuns:

Salut,
As opta pentru Asus, ssd este pentru windows iar hdd normal este pentru restul de informatii.
Nu te sfatuiesc sa pui altceva pe ssd in afara de windows si programe ca sa mearga mai bine.

https://www.youtube.com/watch?v=4f4saFpRlvU

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Dupa mine Asus pare mai bun " - de acord cu tine, ia-l

| stefan4747 a răspuns:

Asus clar, dar daca vrei gaming cumpara-ti calculator