| 28cosmin a întrebat:

Bună ziua, întrebarea mea este: cum pot pune și eu post-ul meu de radio să apăra și să se poată asculta în Radio Tunein? deoarece am văzut multe persoane care au posturi de radio integrate acolo, cum pot face și eu la fel ca să pot da cuiva link-ul de ascultare direct către radio în Radio Tunein?

Cel mai bun răspuns va primi fundă garantat!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca vrei sa asculti doar tu aceea muzica, atunci iti copiezi pe calculator /telefon melodiile, le faci o lista de redare (playlist) si-ti asculti muzica.

Daca vrei sa transmiti prin internet muzica, atunci trebuie sa folosesti un stream-server (poate fi chiar si calculatorul tau), de unde sa fie accesibila lista ta de redare, iar altii vor asculta muzica in ordinea de pe aceea lista.
Exista insa un impediment: drepturile de autor si de difuzare pe care trebuie sa le obtii, altfel risti sa fii dat in judecata de distribuitorii melodiilor (sau chiar de autori) si vei fi bun de plata pana la sfarsitul vietii...