| Hasss a întrebat:

Buna ziua la toti am un sistem genius 5.1 si vreau sa-l bag la pc pana acum a fost bagat la un dvd acesta este sistemul http://www.emag.ro/......EKB17BBBM/

acum intrebarea este cum il bag la pc
la dvd-u bagam doar 2 mufe cele de la subwoofer si cea de la boxa centrala si merg toate boxele inclusiv subwoofer-ul
dar la pc am doar 3 intrari... sau iesiri cum sor spune...
uitati placa de baza a pc-ului http://www.emag.ro/placa-de-baza-msi-socket-am3-gf615m-p 33/pd/ELSW3BBBM/
sper ca ajuta la cv :D

ma gandeam sa fac la fel si cu pc-ul adica sa bag doar mufele de la subwoofer si centrala am 3 mufe minijack dar pe cea care scrie woofer/central are culoarea maro daca o introduc in
"gaura" de culoare verde :)) va merge?

dupa cum vedeti AM PLACA AUDIO INTEGRATA!

ma scuza-ti daca am scris prea mult :P
dar am nevoie :X
plz promit funda!

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Nu ai nici o problemă. Ai cablu jack - RCA. Jackul la PC iar mufele RCA la boxe. Acum depinde şi ce fel de placă audio ai : cu ieşire de linie normală ( stereo ) sau cu variante pentru 5+1.
Ai aici varianta mai complexă : http://ro.saferpedia.eu/wiki/Placa_de_sunet

| Hasss explică (pentru Arthur):

Multumesc dar pana ai raspuns tu mi-am luat inima-n dinti si am bagat mufele la intamplare laughing cateva setari in placa audio si merg toate boxele + subwoofer tongue

6 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Bine că te-ai descurcat şi ai nimerit gaura. Ai grijă să nu o pui invers...

| Hasss explică (pentru Arthur):

Ee sti cum se spune am "simtul gauri" laughing

| Arthur a răspuns (pentru Hasss):

Super, ai grijă la degete!
Şi la mufele defecte!

| Hasss explică (pentru Arthur):

laughing) kk mersi inca odata pentru raspunsuri tongue noroc in continuare happy
aa si primesti funda tongue

| Arthur a răspuns (pentru Hasss):

Mersi, multă baftă! Apropo, în loc de fundă nu ai putea să-mi trimiţi o mufă?
Bună nu defectă...