| resmerita a întrebat:

ma numesc Daniel, am si eu o intrebare
cum pot sa rulez un DVD cu windows pe un mac? avand in vedere ca in acest moment am windows 7 intalat pe acest mac dar nu pot rula cum o faceam la calculatoarele obisnuite restart F12 si alegeam optiunea de rulare, ideea e ca il pot insta si asa dar nu pot formata partitia, ca sa pot face modificari la partitii trebuie sa il rulez direct cand dau restart la calculator, si nu stiu cum sa fac asta. Ma poate ajuta cineva?

2 răspunsuri:
| cosmin2899 a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa intri in bios ca sa instalezi un windows, pur si simplu bagi CD cu windows in PC, dai click dreapta pe CD si ii dai run sau autoplay(nu mai stiu sigur)