| Simion1z a întrebat:

Bună ziua.
Mi-am cumpărat o placa video cu ieșire dvi și hdmi dar monitorul meu e pe VGA.Am cumpărat un adaptor dvi -vga și nu scoate nici o imagine. Scrie.non signal. Îmi puteți da un sfat că am nevoie urgent.

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Adaptorul trebuie introdus în placa video cumpărată, si sa nu fie în placa video integrată a plăcii de bază.

| Simion1z explică:

Normal că am introdus în placa video dedicată.

| Beculet85 a răspuns:

Ai instalat driverele la noua placa, vezi sa nu se fi dezactivat din bios.

| SilviaDulcik a răspuns:

Cel mai probabil ai cumpărat un adaptor fals.
Îți recomand un adaptor HDMI - VGA care sigur va funcționa: www.olx.ro/oferta/adaptor-converter-hdmi-vga-audio-IDa7VwP.html

| Simion1z explică (pentru Beculet85):

N-am instalat driverele iar in bios nu pot intra că nu vad nimic monitor dar o sa incerc cu drivere.

| Simion1z explică (pentru SilviaDulcik):

Cred că nu se merită să mai cumpărat hdmi -vga.