| vladut11 a întrebat:

Buna ziua!
Mi-am cumparat un telefon Nokia N 95 8 Gb cu 250 lei si vreau sa stiu daca e chinezesc sau nu.
Am verificat : *#0000# imi arata versiunea 20 telefonul din 2008
*#06# Am verificat si codul IMEI si l-am pus pe site-ul :
http://www.numberingplans.com/? page=analysis&sub=imeinr
Imi arata ca e N 95 din 2008 si tot ce trebuie sa arate Apoi am verificat sa vad daca corespunde cu codul de pe eticheta si corspunde.
Are 263:03 ore vorbite.
Merge blothut-ul camera face f bine poze chiar si noaptea le face ca ziua e de 5 MP.
Insa tot nu imi vine sa cred ca e original!

Răspuns Câştigător
| costel24ro a răspuns:

Incearca sa instalezi o aplicatie symbian, sa nu fie java! genul.six nu.jar. daca se instaleaza e ok.alea chinezesti nu au symbian.plus ca la original dureaza un pic pana se deschide telefonul la pornire datorita sistemului de operare! succes

1 răspuns:
| vladut11 explică:

AAAA un detaliu era sa omit e ca pe surube se vad urme de desfacere inseamna ca a fost desfacut. Cele chinezesti nu se pot repara nu? deci?