| Tega_Alexandru_1995 a întrebat:

Hei! Mi-am cumpărat recent un IPhone 7 de pe eMAG și nu știu dacă e original. In cutie nu am găsit mufa jack-lightning... asta înseamnă ca nu este original? Am verificat IMEI- ul de pe cutie și acela corespunde cu cel din telefon. Asta înseamnă ca este original?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Mufa nu mai era inclusa in pachet de fabricant, cu un motiv clar, poate nu mai este nevoie de ea, sau poate face parte din accesorii, pe care trebuie sa le cumperi separat.
Dar asta nu inseamna ca telefonul nu este original.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Categoric e original, nici nu ai putea sa isi faci cont pe icloud daca era fake https://www.icloud.com/

| Violleta2022 a răspuns:

Da, telefonul este 100% original, pentru ca eMag-ul este firma srioasa si nu cumpara telefoane false, fiind pasibili de dat in judecata.
Mufa jack o cumperi separat ca si alte cabluri, huse si ce mai vrei tu.

| Tega_Alexandru_1995 explică (pentru Violleta2022):

La toate unboxing-utile văzute era mufa inclusa

| Violleta2022 a răspuns (pentru Tega_Alexandru_1995):

Mufa nu mai era inclusa in pachet de fabricant, cu un motiv clar, poate nu mai este nevoie de ea, sau poate face parte din accesorii, pe care trebuie sa le cumperi separat.
Dar asta nu inseamna ca telefonul nu este original.

| KevinAle a răspuns:

Posibil sa fi comandat un iPhone 7 resigilat, de aceea posibil sa nu fi avut acea mufa, reverifica comanda pe care ai facut o sau suna i pe cei de la eMAG si spune-le-a ta problema!

| Tega_Alexandru_1995 explică (pentru KevinAle):

Gen nu era loc pentru mufa cum ar trebui