| ToxicTpu a întrebat:

o solutie impotriva depunerii prafului in carcasa pc-ului?

Răspuns Câştigător
| megamix112 a răspuns:

Nu prea ai ce face. Oricum se va depune.Ai nevoie de o carcasa mid-tower sau full tower cu un bun airflow si filtre de praf ca sa ai mai putin de lucru, dar nu poti face altceva decat sa il aspiri periodic.

1 răspuns:
| Andruşcă a răspuns:

N-ai ce face, praful mereu se va depune.

In mod normal, unitatea centrala trebuie desfacuta si curatata periodic de praf. O desfaci, iei un aspirator, il dai la puterea cea mai mica si aspiri praful de pe toate componentele(mai ales ventilatoarele).