| AdriannnnH a întrebat:

Buna ziua!
Recent am achiziționat o bicicletă electrică la mâna a doua pentru glovo. Avea inclus în pachet încă o baterie de rezerva făcută de cineva și nu era conectată la bicicletă.
După lungi căutări pe internet am reușit cumva să conectez bateria la bicicletă dar scoate un zgomot/țiuit când aprind bicicleta de la display.
Ca specificații am măsurat și am văzut că bateria adiacentă are 36v 12Ah. Am legat firele de plus și minus la niște mufe XT60. Bateria originala a bicicletei are 36v 8Ah.
Vă rog să mă sfătuiți ce ar trebui sa fac.
Mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Masoara tensiunea si verifica polaritatea de legare ale bateriilor
!
Daca nu te descurci singur, apeleaza la un electronist /electrician, cu experienta!

| Corina3434 a răspuns:

Cum am inteles din mesaj ai sa montezi noua baterie si cel mai probabil o sa dai foc motorului electric. Desigur ca inainte se vor topi firele de alimentare!