| Dunkell a întrebat:

Buna ziua!

Se poate schimba adresa de IP cumva? De preferat fara programe?
Am ban pe ip pe anumite site-uri si am nevoie.
Am sunat la cei de unde am net si au spus ca nu il pot schimba ei sau sa il faca din static dinamic...

Vreau raspunsuri serioase, m-am uitat la multe metode si va rog daca nu sunteti siguri sa nu raspundeti!

4 răspunsuri:
| ReusxD a răspuns:

1.Daca ai bann si vrei sa te debanezi, da restart la Modem sau ce ai tu.
2. Daca nu, iei ip de retea si il scrii intr-o pagina browser.O sa iti apare Username=admin Password=admin
daca nu merge incearca la Username=123 Password=123 si dai pe Loggin sau ce ai tu. Dupa care setezi acolo tu.Bafta

| Hevnoraak a răspuns:

Dacă ai Ip static doar dacă faci cerere de schimbare ip la firma de internet.
Dacă ai ip dinamic aștepți până se schimbă.

| BlitzkriegJack a răspuns:

Start->(Run, daca folosesti XP)->cmd, dai enter->scrii ipconfig /release, enter, astepti putin->ipconfig /renew.

| reeebook a răspuns:

1.du-te la cei de unde ai net si spune-le ca vrei sa-ti schimbi ip stabil intrunu dinamic (eu asa am facut si mi l-au schimbat)
2.sau partea 2 dar cu un mic programel http://forum.softpedia.com/topic/763618-cum-pot-schimba-ip-static/ citeste acolo ca nu e mult.
3.alta metoda numai e, decat sa vb cu cei de la net sau sa folosesti server proxy (google/free proxy servers)
4.mult noroc;)