| Fotofo97 a întrebat:

Bună ziua!
Se pot corecta greșelile legate de TVA?
Casa de marcat a luat TVA ul greșit la adăugarea unui produs, a luat 19% și trebuie 9%. Se poate regla aceasta diferență (sa nu se plătească atât la stat)?

4 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns:

Intreaba-ti seful/sefa sau nu stie?

| Fotofo97 explică (pentru cfrtobias):

Încă nu știu, astăzi a afla și agnajata

| euniky a răspuns:

Din experienta mea am anulat facturile si bonurile pur si simplu... acum daca oferi mai multe detalii poate cineva sa stie sigur.

| Fotofo97 explică (pentru euniky):

Cu acest TVA se merge de 2 luni, este doar la un singur produs. Are in casa de marcat produse înregistrate cu 9% și 19%. Pentru acest două luni ar veni să plătească la stat dublu, trebuie angajatul sa suporte cheltuiala in plus?