| bteodora79 a întrebat:

Stie cineva cum pot sterge cautarile de pe Google pentru un anumit site?
Vreau sa sterg definitiv, sa nu mai poata fi vazut deloc, de pe nici un calculator.
Mai exact, este vorba despre un restaurant caruia i-am facut un blog.
Acum citeva zile, am sters blogul respectiv si am facut altul nou, dar a ramas pe Google linkul de la blogul vechi.
Daca dai clik pe link, iti apare pagina goala, fiindca am sters continutul ei si implicit contul respectiv.
Ma puteti ajuta in privinta asta?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poti modifica tu indexul google. ai rabdare o sa dispara singur si o sa fie indexat noul blog

14 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Depinde ce browser ai.
dar cel mai bine instaleaza CCleaner:
http://download.chip.eu/ro/CCleaner-3.24.1850_132256.html
Cu el stergi tot istoricul de pe net, fisierele temporale, etc.

| KTAleen a răspuns (pentru zdrangoi):

Taci mah, ca se refera la altceva, bolovanule tongue

O sa dispara singur la reindexare, in cateva saptamani.
Dar o sa ramana crosslink-urile, adica adresa site-ului care e afisata pe alte site-uri si citita de google...(daca ai asa ceva big grin)
Dar sa nu mai fie nimic la adresa respectiva, pentru ca tu chiar daca ai sters continutul vizibil poate ramane continut meta care e citit de robot si ti-l reindexeaza si reviziteaza dupa cum ii spune meta.

| suntserios a răspuns (pentru zdrangoi):

Mai citeste odata ce a intrebat si pe urma raspunde

| zdrangoi a răspuns (pentru KTAleen):

Răspunde-i ei, nu mie, băi "pietriş"!

| zdrangoi a răspuns (pentru suntserios):

Da, reindexarea.

| suntserios a răspuns (pentru zdrangoi):

Da reindexarea ce? ce treaba are reindexarea cu cccleaner si browser ul?

| zdrangoi a răspuns (pentru suntserios):

Vezi ce am raspuns pentru Catapkz.

| d3men7zel a răspuns:

Porti folosi http://download.chip.eu/ro/CCleaner-3.24.1850_132256.html sau sa stergi istoricul din setari

| KTAleen a răspuns:

E mortal zdrangoi rolling on the floor
"da, reindexarea" - de parca stia inainte sa raspundem noi laughing

| zdrangoi a răspuns (pentru KTAleen):

Nu nu stiam, doar v-am dat dreptate!

| Ady2098 a răspuns:

Cum au spus si ceilalti, asteapta reindexarea...

| carmen2011 a răspuns:

N-ai cum sa le stergi, a fost suficient online cat sa ti-l indexeze google-ul.

| bteodora79 explică:

Ok, am inteles.
Mersi mult pentru raspunsuri happy

| VlaĐ a răspuns:

Cu Ccleaneru stergi chiestii de astea.Si eu il am