| plasmaticus a întrebat:

Buna ziua,

Am o problema cu modificarea sau stergerea unui blog pe care l-am creat in trecut pe blogspot.com.
Am incercat sa intru in panelul site-ului, blogului, dar nu se mai poate, nu pot sa modific sau sa sterg postarile, articolele. Nu pot sa sterg nici blogul respectiv.
Intre timp am vazut ca blogspot a devenit blogger.
Imi poate da un sfat cineva cum sa sterg acest blog?
Blogger, cat si blogul meu vechi, sunt asociate contului gmail in care pot sa intru linistit, dar nu pot gestiona nimic cu referire la blog.
Daca as sterge contul de gmail, credeti ca se sterge automat si acest blog?

Multumesc

5 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Intri in blogger - setari - gestionati blogul - Eliminati blogul (nu stiu ce termeni au fost schimabti acolo... din cate stiu era 30 zile pentru stergerea blogului )

simplu si usor

contul de blogger e in setarile de la contul de google

| dannyel86 a răspuns:

Sper sa te ajute instructiunile de mai jos:
https://support.google.com/blogger/answer/10331841?hl=en

| plasmaticus explică (pentru dannyel86):

Multumesc pentru sugestie, am incercat asta, dar nu a mers. Le-am trimis in doua randuri mesaj sa ma ajute si nu au raspuns nimic inca.

| dannyel86 a răspuns (pentru plasmaticus):

Probabil au prea multe cereri de rezolvat. happy
Noi suntem multi, iar ei mult prea putini pentru problemele noastre.
Neavand alternative, e recomandat sa ai rabdare. Poate ti se va raspunde intr-un final.winking

| plasmaticus explică (pentru dannyel86):

Prima data cand le-am scris a fost cu vreo jumatate de an in urma