| S3c0ndSh0t a întrebat:

Sunt curios si eu sa intreb cevabig grineci ddr3 e cel mai populat. ddr2 se gaseste repede dar e scump ddr1 e mediu si sdram e super ieftin.Intrebarea mea este :Cam in ce an calculatoarele care au memorie ddr2 o sa ajunga sa fie ieftin cam cum e in ziua de azi un ddr1

1 răspuns:
| Minks a răspuns:

Ba prietene, lasa dracu calculatoarele si baga niste limba romana. IN 5 randuri ti-ai bagat picioarele in ele de formulari. Ce dracu. E greu "limbu"roman? DDR3 nu cred ca e cel mai popular, ci ddr 2 deoarece majoritatea calculatoarelor noi (mai noi de 2007) sunt pe platforma asta. DDR1 e un format invechit, la fel si sdram, deci de aici si pretul redus. Nu avem de unde sa stim in ce an calculatoarele cu memorie ddr2 o sa ajunga sa fie ieftine ca si ddr1. Evoluam repede si sigur. Se poate si peste 2 ani, si peste 3 luni.