| SansyBoy a întrebat:

Buna ziua TPU!
Am achizitionat de curand un televizor Philips 32PHH4100 (4100er series) care are un port USB. Pot sa-l conectez la internet printr-un WI-FI USB DONGLE? Vreau sa stiu : Ma pot conecta la internet cu un dongle usb ori o sa dau banii degeaba ca televizorul nu o sa mi-l recunoasca?

Răspuns Câştigător
| EgoSum a răspuns:

In general astfel de televizoare vin cu un anumit model de Wi-Fi, fabricat de firma respectiva. Nu cred ca ai face nimic cu un dongle, deoarece, daca vine la pachet cu CD de instalare, nu ai posibilitatea instalarii direct pe TV. Am si eu acasa un LG, care are nevoie de un dongle fabricat de catre ei si care costa si el ceva banuti.
Oricum, chiar daca TV-ul tau are port USB, asta nu inseamna ca iti va accepta dispozitiv Wi-Fi, ci doar se poate folosi pentru a introduce cabluri de date (foto, video, etc) si memorii USB cu poze, videoclipuri, etc.
Deci, sfatul meu... mai bine cumperi altceva happy