| SansyBoy a întrebat:

Buna ziua TPU! Am o problema cu televizorul meu Philips FULL HD 4100er series. In fiecare dimineata el porneste la ora 6:00 desi nu este setat sa faca asta. Cand il pornesc, merge cateva secunde dupa aceea se blocheaza imaginea si incep sa baraie difuzoarele iar dupa aceea se restarteaza (se intampla de vreo 2-3 ori dupa ce il deschid dupa aceea merge normal). Alta problema ar fi ca se aprinde singur : il inchid iar peste vreo 5-7 minute porneste singur si iar se blocheaza si se restarteaza de vreo 3 ori iar dupa aceea merge bine. Ce are? P.S aseara dormeam si s-a deschis televizorul singur, s-a blocat si a barait atat de tare incat m-a trezit din somn rolling on the floor)

4 răspunsuri:
| IoanaPuppy31 a răspuns:

Salut,
Daca ai garantie la el du-te la magazinul de unde l-ai cumparat sa ti-l schimbe. Mai simplu, mergi in setari si acolo vei gasi `alarma` sau `pornire/stingere automata` sau ceva de genul. Si eu am avut Philips si da, poti sa il setezi sa faca asa ceva. Cheama pe cineva care se pricepe sa faca asta.
O zi frumoasa si toate cele bune!

| SansyBoy explică (pentru IoanaPuppy31):

Eu nu am așa ceva în setări. Mersi oricum happy

| PaulMPIC a răspuns:

E foarte probabil sa fie de la panoul de comanda, aflat pe lateral sau dedesubtul ecranului (butoanele respective) din cauza umiditati e probabil sa fi afectat cipurile respective, il poti desface si elimina panoul, practic deconectezi mufa care intra in placuta respective. (Probat)

| SansyBoy explică (pentru PaulMPIC):

Nu am butoane. Am un joystick pe partea laterala a tv-ului. si nu am umiditate mare in camera.