| Edi060 a întrebat:

Bună ziua TPU!
Am achiziționat un converter digital to analog ( https://www.emag.ro/......D50ZFFBBM/

Îl folosesc la un sistem de boxe active stereo (spate, față, stânga, dreapta, centru) și la un TV Samsung Smart, funcționează, însă nu la capacitate maxima, cu toate ca reglez volumul de pe boxe la maxim, nu pot regla volumul si de pe TV, cu telecomanda TV-ului, cu toate ca e pe digital output. De exemplu când folosesc boxele la laptop/pc, prin cablul jack - RCA, volumul bineînțeles poate fi reglat si de pe boxe si de pe laptop/pc cât si din aplicația respectiva
( YouTube, Spotify etc.) obținând volumul la capacitate maximă.
Am văzut la unii că pot regla volumul si de pe TV si de pe boxe, însă TV-ul acela era un LG un pic mai vechi care cred că a are port jack.
Exista vreo posibilitate să rezolv această problemă?

1 răspuns:
| literallythesamebruh a răspuns:

Probabil există probleme de compatibilitate cu TV-ul. Încearcă să folosești alt cablu pentru ieșirea audio din TV.