| Ic3Cr3am a întrebat:

Buna ziua TPU happy Am si eu o problema cu calculatorul, de la un timp am observat ca procesorul se forteaza foarte mult si din cand in cand se restarteaza calculatorul. Cand intru in Task Manager imi apar niste chestii ca ruleaza, o sa pun poza ca sa intelegeti mai bine. Chiar nu stiu de unde sunt straight face "svchost" de mai multe ori, asta apare! Procesorul este AMD Sempron(tm) 2600+, MMX, 3DNow, 1, 8GHz. Nu prea ma pricep la calculatoare si as dori sa stiu ce pot sa fac, sa fie virus sau trebuie schimbat procesorul? straight face
Astept raspunsurile voastre.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Ni conteaza marimea memoriei, trebuie doar sa fie de acelasi TIP...
De exemplu eu am 1Gb RAM DDR2 si mai vreau sa-mi iau 2Gb, trebuie sa-mi iau DDR2 DDR2 fiind tipul memoriei

6 răspunsuri:
| DiamondEyes a răspuns:

RAM?
memoria RAM ocupa si ea un rol foarte important!
Vechiul meu PC avea procesor de 2.0 Ghz si 512 mb RAM, dupa care am cumparat 2 Gb si mergea foarte bine.

| Frank51 a răspuns:

Si eu am 8 procese ''svchost'' si merge normal doar ca eu am AMD Athlon 3800+, 2, 01Ghz, cred ca este destul de slab, mai bine iti schimbi procesorul, sau iti iei un PC nou,

| Frank51 a răspuns:

Cumparati inca 512mb RAM sau chiar 1Gb ca nu strica, poate o sa-ti mearga mai bine, chestia cu ''svchost'' este normal

| Ic3Cr3am explică (pentru Frank51):

Pai merge daca am o placuta de 512 si una de 1gb? Credeam ca trebuie sa fie de aceeasi marime.

| Ic3Cr3am explică (pentru Frank51):

Da...stiam ca trebuie sa fie de acelasi TIP. Nu eram sigur la marime. Multumesc!

| Frank51 a răspuns (pentru Ic3Cr3am):

Ni conteaza marimea memoriei, trebuie doar sa fie de acelasi TIP...
De exemplu eu am 1Gb RAM DDR2 si mai vreau sa-mi iau 2Gb, trebuie sa-mi iau DDR2 DDR2 fiind tipul memoriei

| Ic3Cr3am explică:

512mb RAM straight face
Cel mai indicat ar fi sa cumpar calculator nou laughing Sa vedem ce mai zic si altii. Multumesc pentru raspunsuri.