| Hatze9000 a întrebat:

Buna ziua TPU, daca am placa vineo DDR2 si tot ce am in pc e DDR2 pot pune o placa video DDR3?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
12 răspunsuri:
| Sp33dyt a răspuns:

Ramul de pe placa video e diferit de cel de pe placa baza. tot ce e important e sa fie pe acelasi slot (PCI-E probabil).
si pentru video e GDDRwinking

| buzucan a răspuns:

Uite in articolul asta niste informatii foarte bune legate de placile video, compatibilitati etc http://configpc.info/sfaturi-de-achizitie-pentru-placa-video.html

| ShNySnYGer a răspuns:

Daca vrei ddr3 trebuie sa schimbi placa de baza. La placa video ar trebui sa mearga dar sa fie acelasi slot. Ram-ul categoric nu merge pe ddr3 daca ai ddr2

| sebastyanSEBI a răspuns:

Da! eu am placutele RAM DDR2 si placa video DDR3!winking