| Bianca_6386 a întrebat:

tuturora!
Am o mica rugaminte... vreau sa reduc marimea caracterelor scrisului dintr-un document PDF. Am 7 pagini, cu Tabeluri, in care sunt inserate niste cifre si la final o semnatura cu stampila...este vorba despre o traducere autorizata, pe care trebuie sa o UPLOADEZ. Marimea fisierului este de 3, 71 MB si la uploadare nu imi accepta decat maximum 2 MB. Cum sa fac sa nu sterg din document, dar totusi sa-l reduc la dimensiune?

1 răspuns:
| introduaicinumele a răspuns:

Fa din el doua fisiere (unul 4 pagini si altul 3 pagini).
Uploadeazale pe amandoua.
Mai simplu ar fi sa il archivezi (dar nu se micsoareaza prea mult, unele fisiere deloc).