| Itstimetosayhello a întrebat:

Notele de final dintr-un document word 2007 pot fi inserate in antetul documentului, nu-i asa?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Antetul este in partea de sus a paginii, deasupra textului efectiv scris pe pagina. antet vine din franceza, "en tete" care inseamna in cap si se citeste exact antet. in engleza i se spune header. deci alea de spui tu, cu nr. paginii etc, se numesc note de subsol, e subsolul paginii, in engleza si daca ai meniul word in engleza se numesc footnotes iar zona respectiva se numeste footer. in antet poti pune titlul articolului de exemplu, undeva pe centru, sau data (undeva in lateral), sau numele tau, daca faci un referat si-l predai pentru corectare. pentru firme in antet se trec datele de identificare ale firmei - nume, adresa, numere de telefon/fax, adresa de email si web.

2 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Ce numesti tu note de final? tehnic le poti pune oriunde, vorba aceea, "hartia suporta orice", dar ca procedura notele de final, daca sunt la ce ma gandesc eu, se pun ori in subsolul paginii (se si numesc note de subsol de fapt, acele footnote), adica in partea de jos (footer), ori la sfarsitul documentului. in antet se pun alte informatii

| Itstimetosayhello explică (pentru mixxjim):

Dar antetul unde este? notele de final cred a inseamna alea cu data, ora, numerotarea paginilor, nu? zic bine ceea ce zic? si in antet ce fel de informatii sunt?

| mixxjim a răspuns (pentru Itstimetosayhello):

Antetul este in partea de sus a paginii, deasupra textului efectiv scris pe pagina. antet vine din franceza, "en tete" care inseamna in cap si se citeste exact antet. in engleza i se spune header. deci alea de spui tu, cu nr. paginii etc, se numesc note de subsol, e subsolul paginii, in engleza si daca ai meniul word in engleza se numesc footnotes iar zona respectiva se numeste footer. in antet poti pune titlul articolului de exemplu, undeva pe centru, sau data (undeva in lateral), sau numele tau, daca faci un referat si-l predai pentru corectare. pentru firme in antet se trec datele de identificare ale firmei - nume, adresa, numere de telefon/fax, adresa de email si web.