| 1003100445008477 a întrebat:

Buna ziua,
Va rog frumos să-mi spuneți de ce mi se schimbă limba la Facebook sau google ( exemplu maghiara, spaniolă etc.) fără ca sa setez asta. Am accesat meniul setări, pentru ambele și am trecută limba română că limba a site-ului/ browser-ului si traducere in limba romana pentru site. E frustrant sa mi se afișeaze in alta limba și să se traduca stâlcit in română. Chiar nu înțeleg de ce. Am cumva supravegheat telefonul de persoane din respective țări? ( Nu mi s- a umblat in setări, ele sunt așa cum le-am stabilit, doar îmi afișează în alta limba...)
Ce trebuie sa fac?
Mulțumesc!

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In primul rand, seteaza-ti tara de locatie: Romania.
Dupa setare, opreste complet si porneste din nou telefonul.

| dullcat a răspuns:

Buna.Stai linistit/a ca nu iti supravegheaza nimeni telefonul din alta tara.

| cfrtobias a răspuns:

Scanare PC de virusi si poate incerci dupa o reinstalare browser daca zici ca ai erori...