| Ionut_Ilie_1995 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar si eu memorii RAM pentru PC si in cartea calculatorului imi spune ca am frecventa de 1359 Mhz, dar nu gasesc memorii de tipul asta. Mai jos am detaliile calculatorului, daca puteti sa ma ajutati v-as fi recunoscator! DAU FUNDA! Processor AMD A8-6410 APU with AMD Radeon R5 Graphics
Manufacturer AMD
Speed 2.0 GHz
Number of Cores 4
Video Card AMD Radeon R5 235
Manufacturer ATI
Chipset AMD Radeon R5 235
Dedicated Memory 2.0 GB
Total Memory 3.0 GB
Memory 3.0 GB
Operating System Microsoft Windows 7 Ultimate Edition (build 7600), 32-bit
Service Pack 0
Size 32 Bit
Edition Ultimate
Display Maximum Resolution 1280 x 1024
DVD PLDS DVD-RW DH16AESH SATA CdRom Device
CD PLDS DVD-RW DH16AESH SATA CdRom Device
Drive 1
Size 243.4 GB
Free 196.7 GB
Drive 2
Size 195.3 GB
Free 195.2 GB
Drive 3
Size 1.9 GB
Free 1.9 GB

Răspuns Câştigător
| CLCQ a răspuns:

Daca poti scoate capacul lateral, uita-te pe placa de baza. Vezi apoi pe site-ul producatorului ce fel de memorii suporta placa ta.

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

In cartea calculatorului imi spune ca am frecventa de 1359 Mhz...de mare exceptie, fa un scan ca sa te cred!