| Lucitu a întrebat:

imi puteti spune cu cat as putea sa imi vand calculatorul? Specificatii :
Processor Pentium(R) Dual-Core CPU E5400 @ 2. 70GHz
Manufacturer Intel
Speed 2.7 GHz
Number of Cores 2
Video Card ATI Mobility Radeon HD 4850 (Microsoft Corporation WDDM 1.1)
Manufacturer ATI
Chipset ATI Mobility Radeon HD 4850 (Microsoft Corporation WDDM 1.1)
Dedicated Memory 1024 MB
Total Memory 2.7 GB
Memory 4.0 GB
Operating System Microsoft Windows 7 Ultimate Edition (build 7600), 64-bit
Service Pack 0
Size 64 Bit
Edition Ultimate
Display Maximum Resolution 1440 x 900
DVD HP CDDVDW TS-H653R ATA Device
CD HP CDDVDW TS-H653R ATA Device
Drive 1
Size 75.0 GB
Free 43.8 GB
Drive 2
Size 390.6 GB
Free 10.1 GB

8 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

250-400 lei.

| Lucitu explică (pentru sltlp):

Te rog sa te uiti pe net la ce calculatoare se vand cu 250-400 lei, pe calculatorul asta imi merg toate jocurile in afara de cele cu dx 11, nu cred ca asta ar fi pretul.

| sltlp a răspuns (pentru Lucitu):

Eu nu inteleg ce problema ai tu cu mine, sau ce incerci sa imi argumentezi laughing.
Eu ti-am dat un pret realist, pentru un pc vechi de 7 ani, care consuma mult. TU de vrei poti sa ceri si 3000 lei, nu ai de cat. Pretul dat de mine e unul real, care sa poti sa il vinzi daca te intereseaza. Asa poti sa pui, ce pret vrei tu, daca te face sa te simti mai bine.

| Dragomir_Alex_1983 a răspuns (pentru Lucitu):

Ba cam asta e pretul fiindca de exemplu:
un calculator sau orice alt obiect care l-ai cumparat dupa ce ai iesit cu el din magazin ii scade pretul, adica daca pc-ul tau a costat 1.000 de lei sa zicem el acum costa jumatate. Poti sa intrebi pe unul din parintii tai si asta o sa-ti spuna

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nici 500 lei nu iei pe el. Uite aici cu garantie 12 luni: http://www.calculatoareok.ro/......and/id/40/
Tu dai garantie?

| Lucitu explică (pentru Salontanul):

Mi-ai dat 2 calculatoare praf, unul are 2 gb ram 250 gb, placa video parf, celalalt are placa video buna de aruncat la gunoi, eu am dat 3-4 mil doar pe placa video care am luat-o anul' trecut, si oricum garantia nu te prea ajuta la nimic, am luat calculatoru' nou nout acum 3 ani si am si schimbat la el placa video si harddiskul deci nu o sa se strice prea curand.

| Lucitu explică:

Imi merg absolut toate jocurile care nu sunt cu DX11, si GTA V.

| Dragomir_Alex_1983 a răspuns:

Nu cu mult 500 de lei poate