| Bombbonelee a întrebat:

Bunaaa. Mi-am cumparat un router si imi cere Ip Adress, Subinet Mask, Defaut Gateway si am pus ce trebuia din ce am gasit in calculator. Dar imi cere si Primary DNS si Secondary DNS si nu stiu ce trebuie sa pun. + ca imi da si eroare daca nu pun nimic. imi da eroare la ip chiar daca e bine. Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Buna! Din cate stiu, routerele vin cu setari prestabilite/default, asa ca nu trebuie sa umbli pe acolo, iti trebuie doar macul clonat (physical adress, cel al lui e undeva pe dos).

| doctorandus a răspuns:

Primary DNS: 208.67.222.222
Secondary DNS: 208.67.220.220

daca ai mai multe pune si 208.67.222.220 si 208.67.220.222.