| Cris06 a întrebat:

Bunna! Cum pot face o prezentare in Power Point si sa pun muzica adica in timp ce materialul se deruleaza sa cante o melodie.

4 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Ai de la insert-sound-sound from file si-i dai tu locatia unde ai fisierul cu muzica in calculator sau play cd track, ce ai si cum vrei sa pui.

| CatzPopularity a răspuns:

Si eu am trecut prin asta
Deci, deschide PowerPointul
Da click pe Insert sus
Apoi vei vedea ceva ce reprezinta muzica...E galbena
Iti dai seama
Si dai pe ea, (e galbena e ultima langa Movie, sub ea scrie Sound)
Si alegi: Sound from file, Sound from Clip Organizer
Sper ca intelegi, daca nu iti voi mai explica big grin

| CatzPopularity a răspuns:

Insert gasesti sus la optiunile acelea
E exact intre Home si Desing.
Dupa ce ai ales Insert, dai pe chestia galbena sub care scrie Sound langa caseta aceea (Movie). Si alegi optiunile de unde vrei sa fie melodia.
Daca iti apare ceva, si ai de ales intre Automatticaly si When Clicked alege Automatticaly(cred ca am scris gresit dar iti poti da seama)
big grin

| Cris06 explică (pentru CatzPopularity):

Asta stiu deja dar eu vreau sa cante pe tot materialul de ex fac o prezentare despre un film si casutele se deruleaza una dupa atlta vreau tot timpul sa cante melodia pana la sfarsitul materialului.