| anonim_4396 a întrebat:

C1e support si TM function trebuiesc dezactivate procesorului daca acesta are un oc pana in 3. 6ghz? ( 3ghz stock )

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

TM function e o flasneta irelevanta, C1E support il poti lasa on daca OC-ul e stabil. Mai salvezi citiva lei din factura de curent asa...

| SasNetRomania a răspuns:

Dezactivezi tot ce tine de:
C1E & EIST
Rulezi un test de stabilitate cu prime 95 cam 6 ore apoi un Intel burn test 10 sesiuni, daca e stabil poti spune ca e un oc reusit.
@kodrutz tu ai impresia ca un procesor de generatie veche stie suficient de bine sa organizeze cativa W ca sa salveze cativa lei la curent? te inseli.laughing