| anonim_4396 a întrebat:

Am pus un e8400 pe o placa de baza Asus p5kpl-vm in speranta de a-i face oc pana la 3. 6ghz daily use. Am schimat fsb din 333 la 400, multiplicatorul la 9.0, si am dezactivat c1e support si tm function. Procesorul a urcat la 3.6, dar problema este ca dupa ce mi-a facut boot in windows nu mai imi merge internetul. Daca pun procesorul inapoi la frecventa stock isi revine. Ce poate sa fie?

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Daca folosesti placa de retea integrata, o da peste cap FSB-ul fortat. Incearca cu o placa pe PCI iar daca nici aia nu merge, cu un adaptor de retea pe USB.

| K0sti a răspuns:

Si ce mare branza faci daca il duci la 3.6? Nimic! Nu ai ce face!

| Jipa95 a răspuns (pentru K0sti):

Mai mult pentru jocuri am facut asta. Crysis 2, 3, ac 4, bf 4, etc am cu 5 fps mai mult decat la frecventa stock.

| K0sti a răspuns (pentru Jipa95):

happy 5 fps? Deci ai realizat ca e frectie la picior de lemn!

| Jipa95 a răspuns (pentru K0sti):

Pentru mine conteaza ai' 5fps. Daca aveam cooler aftermarket ma duceam la 4ghz

| danutzu96 a răspuns:

Nu suporta, nu mai incerca ca un coleg a plesnit un condesator la o placa de baza cu un procesor e7400 care e tot pe acolo

| Max_David_1994 a răspuns:

Lacom de ghz.