| iwantananswer a întrebat:

Ca sa utilizezi chromecast trebuie sa mai cumperi ceva sau se face direct de pe telefon?

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Nu mai trebuie sa cumperi nimic.

Uite un tutorial care poate te ajuta:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=426&v=nqOuQH7NBeY

| iwantananswer explică (pentru Ineys):

Pai tocmai asta intrebam, trebuie sa cumperi dispozitivul chromecast, eu credeam ca se foloseste de pe telefon si nu iti mai trebuie nimic altceva?

2 răspunsuri:
| GPA a răspuns:

Trebuie să descarci aplicaţia oficială, Chromecast Installer, disponibilă pentru Windows, Mac, Android şi iOS.

https://play.google.com/......ps/details

Televizorul trebuie setat pe HDMI-ul la care ai conectat Chromecast şi folosind aplicaţia oficială pe calculator, telefon sau tabletă trebuie să parcurgi un scurt "wizard" cu trei paşi simpli: detectarea Chromecast-ului, conectarea la wireless şi introducerea codului (fiecare dispozitiv Chromecast are un cod unic). Când se încheie configurarea, pe televizor va fi afişat mesajul "Ready to cast".