| Narutoxxx a întrebat:

Calculatorul merge mai bine daca are doar o partitie?

Răspuns Câştigător
| alexandru0sorin a răspuns:

Naruto man eu nu sunt expert in calucatoare dar am auzit ca nu face diferenta prea mare e mai mult asa de sanatatea omului ca daca strici ceva sau ie-i un virusache lol e de sters numa partitia infectata cu formatatul nu toate si atunci na e vorba de siguranta nu de mers bine.

gen masina nu merge mai bine cu airbeg big grin dar e ok sa ai unul doua acolo macar pentru sofer

6 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

In mare parte nu merge bine, deoarece tot ce instalezi pe el, se va duce in partitia C, acolo unde este si Windows-ul. Cu cat incarci harddisk-ul, cu atat va merge mai greu deoarece Windows-ul nu o sa mai aiba suficient spatiu incat sa ruleze destul de fluid. Deci nu merge mai bine daca ai doar o partitie in PC.

| gelu1970 a răspuns:

Da

| alexandrualind a răspuns:

Nu neaparat.Depinde de cum este virusata partitia si cat contine.

| IonutzMariusz a răspuns:

Indiferent de câte partiții ai pe PC tot va merge greu, la SSD poți avea o singură partiția și să instalezi jocuri până când mai ai doar 1Gb liber și tot în 3 secunde se aprinde PC-ul și tot la fel de bine merge!

| DoK a răspuns:

NU

| BlureShadow a răspuns:

Nu are legatura cu numarul de partitii. depinde cate HDD-uri/SSD-uri ai. pentru ca fie ca ai 1 partitie, fie ca ai 4, stresul de pe HDD/SSD este acelasi.